Hans Maier, geboren in 1916, was lid van Het Y van 1935 tot 1946. Voor het jubileumboek werd hij gevraagd naar zijn herinneringen. Hij herinnerde zich de zwemtrainingen van Fritz Grossmann en het meespelen in het derde zevental van Het Y; ‘Ik zwom toen schoolslag, dat was mijn specialiteit. Het Y was ‘de prominente club uit Amsterdam’. Gerard Blitz was voorzitter, dat was een wizard, die kon goed organiseren.’
Zwemmen
In 1935 zwom hij een Nederlands record. Hans vertelt: ‘Tijdens de wedstrijd heb ik het Nederlands record verbeterd op de 100 meter schoolslag. Dankzij mijn ‘smokkelschoolslag’. Ik duwde mijn knieën naar buiten met de voeten dwars en dan wegduwen. Dat gaf mij enorme stuwkracht. Daarom was ik zo snel dat ik toen het record verbrak met vier seconden’. De ‘smokkelschoolslag’ veroorzaakte veel ophef, men sprak van ‘Het geval-Maier’ (zie krant). ‘Ik had de volgende zwemrecords, in 25 meter baden: 100 schoolslag, 1.13, 4 maal 200 honderd meter vrije slag. En op de 4 x 100 meter vrije slag in een 50 meter bad; 4 minuten, 8 seconden en een half. Ik zwom mijn snelste 100 meter die ik persoonlijk heb gemaakt, 1 minuut 008, 1 minuut en 8 honderdsten. Toen moesten we nog met één hand aantikken en draaien.’
Waterpolo
Hans Maier polode bij Het Y en werd in 1935 door de Nederlandse coach Frans Kuyper geselecteerd en in de nationale selectie opgenomen. Op de Olympische spelen van 1936 speelden ze 7 wedstrijden en ze werden 5e.
Het was een voorrecht om met Hans Maier te praten. Hij vertelde heel enthousiast en gedetailleerd. Pratend met Hans Maier kon je even diep in de vorige eeuw kijken. Toch zette hij juist zijn opvattingen over sport ook om in een heel hedendaagse website ( http://www.humandutiesnetwork.com/ ). Een leven lang genieten van sportervaringen.
De waterpoloploeg. (Hans Maier 2e van rechts)
Hans Maier met een hedendaagse polobal.
Je moet inloggen om een reactie te plaatsen.